Brak komentarzy

Kreatywne zajęcie i ogromna frajda czyli cała prawda o zestawach Play Doh

Kreatywna zabawa zawsze przynosiła maluchom wiele korzyści. Oprócz tego że jest dla nich ciekawa, interesująca i przykuwa ich uwagę na dłuższy czas to jeszcze może czegoś je nauczyć. Maluchy o artystycznej duszy chętnie rysują, malują kolorowanki jak również sięgają po plastelinę by ulepić z niej różne stworzonka.

By zabawa stała się jeszcze atrakcyjniejsza i ciekawsza warto pomyśleć o kupnie czegoś o podobnych jednak nieco bardziej rozbudowanych funkcjach. W tym wypadku bez wątpienia doskonale sprawdzi się ciastolina Play Doh która daje dziecku ogrom możliwości na oryginalną i fascynującą zabawę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto kupować dziecku masy plastyczne i jakie zalety niesie ze sobą ich użytkowanie.

Jak wybrać najlepszą ciastolinę da swojego dziecka?

Na wstępie warto wyjaśnić czym właściwie jest ciastolina. To różnobarwna masa plastyczna którą maluchy mogą ugniatać, formować, wyciskać i lepić z niej co tylko sobie zamarzą. W sklepach z zabawkami dla dzieci posiadamy szeroki wybór tego typu produktów. Możemy zakupić pojedyncze pudełeczka z samą ciastoliną jak również sprezentować maluchowi gotowy zestaw, który oprócz masy plastycznej posiada wiele ciekawych gadżetów i akcesoriów. Szkraby z ciastoliny mogą zrobić własną pizzę, makaron, lody czy zamienić się przez chwilę w dentystę albo fryzjera.

Ciastolina na pewno przypadnie do gustu wszystkim dzieciakom, a w szczególności tym o artystycznej duszy. To świetny sposób na ciekawą zabawę, podczas której maluch stymuluje swoją wyobraźnię, kreatywność pomysłowość jak również ćwiczy zdolności manualne. Zestawy ciastoliny dopasowane są do wieku dziecka ale bawią się nią chętnie zarówno najmłodsze szkraby jak i starsze maluchy.

Zanim zdecydujemy się na kupno ciastoliny, upewnijmy się jaka tematyka najbardziej interesuje nasze dziecko. Jeśli maluch przejawia upodobania kulinarne warto kupić mu zestaw dzięki któremu będzie mógł stworzyć swoje pierwsze potrawy, jeśli fascynują go poszczególne zawody, dobrze poszukać czegoś, co pozwoli mu choć przez chwilę wczuć się w małego pracownika.