Brak komentarzy

Co zyskuje dziecko dzięki kolorowankom?

Zabawki dla dzieci często są niedoceniane przez rodziców. Tymczasem dają dziecku naprawdę wiele korzyści. Dzięki nim dziecko rozwija swoje umiejętności i uczy się nowych rzeczy. Z tego właśnie względu warto obserwować malucha i wychwycić, czym najczęściej się bawi. Nie zmusimy bowiem malca na siłę do zabawy misiem, gdy bardziej w jego guście będą samochody. Pamiętajmy, że zabawa ma przede wszystkim cieszyć naszego brzdąca a jeśli da się połączyć przyjemne z pożytecznym to dlaczego by z tego nie skorzystać? Dziś zdradzamy, jak wiele zalet dają dziecku zwykłe kolorowanki. Może to dla niektórych wydawać się dziwne ale mają one ogromny wpływ na rozwój dziecka.

Wielu rodziców uważa, że ich maluch nie lubi w taki sposób spędzać wolnego czasu i stroni od malowanek. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Najczęściej jednak jest to źle dobrana kolorowanka. Jak już wcześniej zostało wspomniane, trzeba ją odpowiednio dopasować do zainteresowań malucha. Jeśli jest on fanem motoryzacji, kupmy mu kolorowankę z pojazdami. W przypadku gdy dziecko ma swojego ulubionego, bajkowego bohatera z pewnością również będzie chciało go pokolorować na swój sposób.

Jaki wpływ na rozwój dziecka mają kolorowanki?

Korzystając z kolorowanek maluch przede wszystkim ćwiczy swoje zdolności motoryczne. Musi on bowiem nauczyć się odpowiednio chwytać i trzymać kredkę jak również prawidłowo zamalować dany obszar.

Poprzez dobór poszczególnych kolorów maluch także pobudza swoją wyobraźnię. Niech nas nie zdziwi, gdy zobaczymy zielone niebo bądź fioletowe drzewo – pozwólmy dziecku puścić wodzę fantazji. Jeśli tylko zna barwy poszczególnych przedmiotów czy roślin, dajmy mu pełną swobodę wyboru kolorów.

Poprzez malowanie dziecko ćwiczy również swoją koncentrację jak i precyzję. Tego typu zabawa wymaga także od dziecka cierpliwości i skupienia.

Kolejnym plusem korzystania z kolorowanek, jest wiedza, jaką może dzięki nim nabyć brzdąc. Uczy się on bowiem rozróżniać poszczególne kształty czy kolory, Jest to także doskonałe i skuteczne przygotowanie do nauki pisania.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/