Brak komentarzy

Figurki zwierząt dla maluchów

Każdy szkrab z pewnością ma w domu mnóstwo zabawek. Jedne lubi bardziej, inne mniej. Niektóre z nich nie tylko cieszą i bawią ale także mogą czegoś nauczyć. W dzisiejszych czasach, sklepy oferujące zabawki dla dzieci, mają tak szeroki asortyment że można wybierać do woli. Warto jednak kupować je z rozsądkiem i sprawić maluchowi coś, dzięki czemu będzie mógł połączyć przyjemne z pożytecznym. Na pewno każdy z nas w dzieciństwie bawił się figurkami zwierzaków. Oprócz tego, że rozwijają umiejętności poznawcze to jeszcze dają brzdącowi szereg możliwości na kreatywną zabawę.

W jaki sposób bawić się figurkami zwierzaków?

Połączenie nauki z zabawą przynosi dziecku najwięcej korzyści. Maluch w ten sposób nie zauważa nawet, że nabywa nową cenną wiedzę. Szkrab szybciej zapamiętuje dane informacje i lepiej je przetwarza. Na samym początku można pobawić się z maluchem w rozpoznawanie zwierzątek. Warto też wyjaśnić mu, gdzie mieszka dany zwierzak albo czym się żywi – im więcej nowych informacji, tym lepiej.

Kolejny pomysł na ciekawą zabawę z udziałem miniaturowych zwierzaków to naśladowanie wydawanych przez nie dźwięków. Można też wykorzystać je do nauki poszczególnych części ciała. Niektóre zwierzaki idealnie sprawdzą się również podczas kąpieli. Nie każde dziecko chętnie pluska się w wodzie więc warto je w jakiś sposób zachęcić do tej czynności.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, naśladowanie wydawanych przez zwierzaki dźwięków to doskonałe ćwiczenie logopedyczne. Taka forma rozrywki to świetny trening dla wymowy i słuchu. Kreatywna zabawa która cieszy ale także rozwija umiejętności malucha zawsze przyniesie dziecku szereg korzyści, które zaowocują w przyszłości.

Wybierając figurki dla naszego brzdąca zwróćmy uwagę na jakość ich wykonania. Materiał powinien być miękki, trwały i bezpieczny dla zdrowia dziecka. Dobrze by również było aby zabawka dostosowana była rozmiarem do rączek malucha. Nie kupujmy figurek tanich marek – na zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka naprawdę nie warto oszczędzać.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/