Brak komentarzy

Grzechotka dla malucha – dobry zakup?

Jeszcze przed narodzinami upragnionego dzidziusia rodzice kompletują wyprawkę i zastanawiają się, czy kupili wszystko, co potrzebne jest szkrabowi do jego prawidłowego rozwoju od pierwszych dni życia. Są bowiem rzeczy, które okazują się niezbędne i są one nieodłącznym atrybutem każdego maluszka.

Wydawać by się mogło, że zabawki dla dzieci to sprawa drugorzędna a według niektórych rodziców – są nawet niepotrzebne. Maluchy tymczasem od chwili narodzin powinny otoczone być zabawkami, które bardzo dobrze wpływają na ich rozwój i pozwalają im pogłębiać swoje umiejętności. Dzisiaj pod lupę bierzemy zabawkę, którą maluchy bawią się od pokoleń i wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych – grzechotkę. Okazuje się bowiem, że to nie tylko rzecz, dzięki której maluch czerpie frajdę ale również coś, co zachęca go do nauki i poznawania świata.

Co zyskuje dziecko dzięki zabawie grzechotką?

Grzechotki rozwijają percepcję wzrokową u naszego brzdąca. Oprócz tego są świetnym treningiem dla motoryki mniejszego malucha, który poznaje zabawkę również poprzez zmysł dotyku. Nierzadko zdarza się, że brzdąc podczas zabawy grzechotką stymuluje też zmysł smaku – ląduje ona w buzi naszego maluszka i często służy jako gryzak. Grzechotki dzięki wydawaniu charakterystycznego dźwięku pobudzają ciekawość i wyobraźnię dziecka.

W dzisiejszych czasach wybór tego typu zabawek jest ogromny. Grzechotki różnią się od siebie kształtem, kolorem jak również materiałem z jakiego są wykonane. Najczęściej możemy spotkać się z grzechotkami wykonanymi z plastiku bądź drewna By jeszcze bardziej urozmaicić dziecku zabawę oprócz standardowych dźwięków, grzechotki również wydają dźwięki metalowych dzwoneczków.

Istnieją również modele, które po naciśnięciu odpowiedniego przycisku zaczynają grać przyjemną dla ucha dziecka melodie jak również przykuwają uwagę dziecka efektami świetlnymi.

Grzechotka to zabawka, która ma wiele zalet – cieszy naszego brzdąca i rozwija jego umiejętności od pierwszych dnia życia.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/