Brak komentarzy

Jak przekonać dziecko do nauki matematyki?

Słowo matematyka w wielu z nas budzi niechęć i odrazę. Nic dziwnego, bo to przedmiot który trzeba zrozumieć i nie da go się nauczyć na pamięć. Sporo osób do dziś ma problem z tym by przekonać się do matematyki. Tymczasem królowa nauk w wielu przypadkach w życiu codziennych naprawdę się przydaje.

Dzieci, które dopiero zaczynają naukę już od początku mogą zniechęcić się i zaniechać nauki matematyki. Wówczas z biegiem czasu będą miały coraz większe problemy, by przyswajać materiał i zbierać dobre oceny. Przyczyni się to zapewne do tego, że maluchy zaczną odczuwać lęk przed przedmiotem. Tymczasem rodzice mogą pomóc dzieciom oswoić się z królową nauk a zarazem dostarczyć mu rozrywkę. W jaki sposób to zrobić?

Jakie gry dla młodego matematyka?

Na rynku istnieje ogrom zabawek dla dzieci, które pomogą im w nauce matematyki jak również poprawią zdolności logicznego myślenia. Jedną z takich gier bez wątpienia jest domino. Dzięki niemu maluchy w szybki i przyjemny sposób mogą nauczyć się takich działań jak odejmowanie czy dodawanie. Gracze otrzymują płaskie klocki, które z oby dwóch stron posiadają określoną ilość oczek. Zadaniem graczy jest dopasowanie do siebie klocków w taki sposób, by ilość oczek po jednej stronie zgadzała się z ilością oczek na klocku, który został wyłożony przez przeciwnika. Gra z pewnością wciągnie dzieciaki i czegoś je nauczy.

By przekonać malucha do matematyki, warto sprawić mu również liczydło. Ze względu na ciekawy wygląd na pewno przykują uwagę dziecka i zachęcą go do nauki. Dziecko będzie miało możliwość wykonywania takich działań jak dodawanie czy odejmowanie, pozna też ułamki. Nie są to drogie rzeczy i na pewno warto je mieć w swoim domu by przekazywać dziecku cenną wiedzę.

Oprócz liczydła i domina dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z królową nauk są różnego rodzaju gry matematyczne pozwalające maluchowi na fascynującą zabawę i pochłanianie wiedzy.

Zabawki dla dzieci powinny nie tylko cieszyć malucha ale również czegoś go nauczyć. Dobrze, by zabawa była połączeniem przyjemnego z pożytecznym.