Brak komentarzy

Klocki piankowe – ciekawa i kreatywna zabawa dla maluchów

Zabawki mają to do tego, że szybko nudzą się dzieciom. Nawet jeśli kiedyś ja uwielbiały i najchętniej nigdy by się z nią nie rozstawały, prędzej czy później i tak zostanie zastąpiona przez inny, ciekawszy gadżet. Wybór w sklepach z zabawkami jest tak szeroki, że bez problemu można znaleźć coś, co zafascynuje dziecko i zachęci je do kreatywnej zabawy. Warto jednak wybierać dla maluchów takie gadżety, które nie tylko dostarczą im solidnej porcji rozrywki ale również pozytywnie wpłyną na ich rozwój i czegoś je nauczą. Przykładem takiej zabawki mogą być chociażby klocki, które uwielbiają brzdące w każdym wieku. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zalety klocków piankowych.

Klocki piankowe – warto kupić dziecku?

Jak już wcześniej zostały wspomniane, klocki cieszą się sporą sympatią zarówno w przypadku młodszych dzieci jak i tych nieco starszych. Chętnie sięgają po nie chłopcy ale i dziewczynki. Zakup klocków piankowych jest świetnym rozwiązaniem w wypadku, gdy szkrabom znudziła się tradycyjna wersja zabawki. Warto zachęcać brzdąca do takiej formy rozrywki gdyż niesie ona ze sobą wiele korzyści dla malucha. Przede wszystkim do doskonała okazja do ćwiczenia zdolności manualnych. Maluch również rozwija swoją kreatywność, wyobraźnię oraz trenuje koncentrację. Dzięki klockom dziecko może również rozpocząć naukę kolorów, kształtów oraz liczenia.

Do produkcji klocków piankowych używa się miękkich i bezpiecznych dla dziecka tkanin. Dostępne są one w różnych wariantach kolorystycznych. Posiadają ciekawy wygląd jak również są na tyle duże, że nie będzie problemu z ich gubieniem. Klocki piankowe różnią się od siebie rozmiarem, kolorami jak również kształtem.

Zabawkę mogą użytkować dzieci które ukończyły 6 miesiąc życia. Warto jednak za każdym razem zerknąć na informację od producenta dotyczącą odpowiedniego do zabawy wieku. W sklepach dostępne są zarówno wersje dla najmłodszych szkrabów jak i tych nieco starszych, którzy potrafią już tworzyć nieco bardziej skomplikowane budowle i konstrukcje.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie http://marzeniedzieci.pl/klocki-piankowe-prawdziwa-gratka-dla-malych-konstruktorow/