Brak komentarzy

Koń na biegunach – warto kupić dziecku?

Kto z nas w dzieciństwie nie bawił się koniem na biegunach? Chyba każdy pamięta tę ponadczasową zabawkę, która często przechodziła nawet z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych czasach, gdzie wybór zabawek dla dzieci jest tak ogromy a półki uginają się od asortymentu, nieco odchodzi się od tej tradycji. Ze względu na różnorodność produktów możemy znaleźć nie tylko prawdziwe konie na biegunach ale również wiele podobnych zabawek, mających podobny cel ale całkowicie inny wygląd. Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób wybrać dla naszej pociechy odpowiedniego konia na biegunach.

Jakiego konia na biegunach wybrać dla dziecka?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że maluchy niekoniecznie będą marzyć o typowym koniu na biegunach. Mogą zażyczyć sobie bujającą sarenkę, wieloryba czy innego zwierzaka.
Nadal jednak najchętniej wybierane są konie drewniane, o kolorze przypominająca umaszczenie zwierzęcia (beż,brąz) oraz z kolorowymi elementami w postaci siodła czy lejców. W sklepach możemy również spotkać ich tańsze odpowiedniki wykonane z plastiku – nie prezentują się one jednak już tak dobrze pod względem wizualnym. Są natomiast dużo lżejsze, łatwiej jest je przenosić jak również przechowywać w mieszkaniu.

Często wybierane przez dzieci są również modele o ciekawych i oryginalnych barwach. Dziewczynka z pewnością bardzo ucieszy się z różowego konika a chłopiec nie będzie chciał się rozstać ze swoim niebieskim zwierzakiem. Wszystko zależy od gustu i upodobań maluchów – to one powinny wybrać, czym będą bawiły się najchętniej.

Dla najmłodszych szkrabów, które jeszcze nie potrafią idealnie panować nad swoim ciałem a również chciałby mieć u siebie w domu namiastkę konia na biegunach świetnym rozwiązaniem okazują się bujaki. Zazwyczaj wykonane są one z plastiku oraz posiadają stabilną i tym samym bezpieczną konstrukcję. Takie bujaki są też dużo niższe co minimalizuje ryzyko przewrócenia się bądź upadnięcia z zabawki. Maluch będzie czuł się komfortowo i pewnie dzięki wygodnym uchwytom. Bujak to także idealny pomysł na prezent dla najmłodszych na każdą okazję – zabawy nie będzie końca.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/