Brak komentarzy

Lalka jako pomoc przy zabawie we fryzjera

Małe dziewczynki chętnie chciałyby naśladować swoje mamy, które robią sobie makijaż czy czeszą i układają włosy. Przychodzi taki czas w życiu każdej młodej damy, kiedy zaczyna stawać się strojnisią i chce wyglądać jak najlepiej. O ile make’up w dzieciństwie to absurd, o tyle zabawa we fryzjera może przynieść dziecku naprawdę wiele korzyści. Nie wymaga ona od rodziców kupowania specjalistycznych, drogich zabawek dla dzieci, wystarczy zwykła lalka z pięknymi, długimi włosami, która posłuży naszemu maluchowi jako model do czesania.

Dziewczynka na pewno z ogromną radością będzie zaplatała warkoczyki, przypinała spinki czy robiła kucyki na głowie lalki. Taka forma rozrywki to nie tylko frajda dla naszego malucha ale również czas, w którym może on rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

Jakie korzyści daje dziecku zabawa we fryzjera?

Jak już wcześniej wspomniało, lalka daje dziecku ogrom możliwości, jeśli chodzi o zabawę. Maluch może się nią opiekować, przebierać, wozić w wózku a także czesać jej włosy. To doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych dziewczynek, które już odkryły w sobie fryzjerską pasję. Oprócz samej lalki, warto sprawić także córeczce odpowiednie akcesoria takie jak kolorowe gumki, spinki, opaski jak również grzebień, szczotkę i lusterko. Warto również zaznaczyć i wytłumaczyć maluchowi, że lalce włosy nie odrastają co ma miejsce w przypadku człowieka. Z tego właśnie względu lepiej zrezygnować z zabawy nożyczkami.

Zabawa we fryzjera to także doskonały trening dla paluszków naszej pociechy. Ćwiczenie motoryki mniejszej od najmłodszych lat ma bardzo duży wpływ na późniejszy rozwój dziecka. Oprócz tego to doskonały podkład chociażby do nauki pisania. Wyćwiczone palce pewniej i sprawniej chwytają oraz trzymają długopis jak również operują nim po kartce papieru. Taka forma spędzania czasu wymaga również od dziecka precyzji, cierpliwości oraz skupienia. Zabawa lalką uczy także dziecka empatii i odpowiedzialności.

W sklepach oferujących zabawki dla dzieci wybór lalek jest ogromny – pozwólmy córce wybrać tą, która najbardziej przypadła jej do gustu.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/