Brak komentarzy

Lepienie z plasteliny – artystyczna zabawa dla najmłodszych

W dzisiejszych czasach, gdzie wybór zabawek dla dzieci jest ogromny, ciężko nam się zdecydować na coś, co szczególnie ucieszy nasze dziecko a przy okazji czegoś je nauczy. Rodzice często borykają się w domu z bałaganem i chaosem, które powodują porozrzucane po całym pokoju i kątach zabawki, często w ogóle nieużywane przez nasze dzieciaki. Z tego właśnie względu warto wybierać dla naszych brzdąców coś, co pochłonie ich czas i przykuje ich uwagę na dłużej. Prostą, niedrogą zabawką, która na pewno spodoba się naszemu maluchowi jest plastelina. Dzisiaj przedstawiamy, jakie korzyści czerpie brzdąc oddając się takiej zabawie i czego może ona nauczyć nasze dziecko.

Dlaczego warto zachęcać dziecko do zabawy plasteliną?

Zabawa z plasteliną to świetny sposób na trening motoryki mniejszej u naszego szkraba. Dziecko bowiem cały czas ćwiczy ruchy palców i dłoni. Poza tym uczy się odpowiednio łapać i chwytać różnego rodzaju przedmioty. W trakcie artystycznej rozrywki maluch również trenuje swoje mięśnie, napinając je i rozluźniając na przemian. Najmłodsze brzdące z pewnością nie będą w stanie ulepić żadnego, dobrze wyglądającego ludzika czy zwierzątka. Na samym początku jego zabawa z plasteliną z pewnością będzie ograniczała się do ugniatania i formowania prostych kształtów. Z czasem jednak brzdąc będzie chciał samodzielnie stworzyć coś bardziej skomplikowanego.

Lepienie z plasteliny świetnie wpływa na wyobraźnię i kreatywność naszego maluszka. Pozwólmy brzdącowi puścić wodzę fantazji i oddać się beztroskiej zabawie. Jeśli zamiast plasteliny zdecydujemy się na zakup modeliny a ulepiony przez dziecko ludzik czy zwierzątko w szczególności przypadnie mu do gustu, dzięki obróbce cieplnej możemy na stałe zachować kształt figurki i użyć jej chociażby jako element dekoracyjny w pokoju naszego maluszka.

Jak więc widać, zabawa z plasteliną to nie tylko ogromna frajda dla naszego malucha ale także czas, w którym ćwiczy i doskonali swoje umiejętności. Taka rozrywka z pewnością spodoba się dzieciakom o artystycznej duszy.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/