Brak komentarzy

Play Mais – pomysł na kreatywną zabawę

O tym, że dzieciaki uwielbiają klocki wie praktycznie każdy. Przychodzi taki okres w życiu brzdąca, kiedy mógłby spędzać całe dnie na budowaniu i konstruowaniu przeróżnych rzeczy z kolorowych elementów. Zabawa klockami to nie tylko okazja do świetnej rozrywki ale czas, w którym maluch może rozwijać swoje umiejętności. Mowa tu przede wszystkim o stymulowaniu motoryki mniejszej. Maluch ćwiczy ruchy rączek a przy okazji świetnie się bawi. Poza tym konstruowanie i budowanie pobudza kreatywność i wyobraźnię u naszego szkraba. Tego typu zabawki dla dzieci wymagają także od brzdąca skupienia i precyzji. By nieco urozmaicić dziecku zabawę, warto na chwilę odstawić na bok tradycyjne klocki i sięgnąć po popularne ostatnio Play Mais.

Na czym polega zabawa klockami kukurydzianymi?

Krótko mówiąc są to po prostu klocki kukurydziane. Produkuje się je ze skrobi kukurydzianej, wody oraz barwników spożywczych. Nasze brzdące z pewnością nie raz podczas jedzenia chrupków próbowały się nimi bawić i lepić za pomocą śliny przeróżne kształty. Play Mais są niezwykle miękkie, plastyczne, kolorowe i z pewnością przykują uwagę dziecka. Mogą bawić się nimi nawet najmłodsze brzdące, gdyż klocki kukurydziane nie są skomplikowaną zabawką. Ich sporą zaletą jest to, że są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia dziecka. Nawet jeśli połkną klocka nic złego się nie stanie. Kukurydziaki z łatwością rozpuszczą się w brzuszku naszej pociechy, co niestety nie miałoby miejsca w przypadku zwykłych klocków.

Zestawy takich klocków zazwyczaj nie są drogie i nie kosztują tak wiele jak chociażby Lego. Na rynku dostępne są różne wersje kukurydziaków. Można sprawić swojemu maluchowi zestaw tematyczny bądź po prostu dobrać wielkość klocków odpowiednią do jego wieku.

Play Mais daje ogrom możliwości i sposobów na ciekawą oraz kreatywną zabawę. Maluchy mogą je ciąć, ugniatać, sklejać i formować. Poza tym, nadadzą się również do ozdabiania różnych przedmiotów. Nawet gdy są mokre nie brudzą i nie pozostawiają żadnych plam.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/