Brak komentarzy

Ruch to zdrowie – czyli zabawa na świeżym powietrzu

W dzisiejszych czasach, w których telefony komórkowe, laptopy czy tablety zawładnęły światem, aktywność ruchowa naszego malucha chowa się w cieniu. Dziecko często woli spędzić czas w domu, grając na komputerze czy bawiąc się telefonem, mimo, że za oknem świeci słońce i jest piękna pogoda. Ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na zdrowie naszego malucha, poprawia jego kondycję a także zapobiega nadwadze. Aktywność fizyczna powinna być obecna w życiu każdego – i nie ważne, czy jest on dzieckiem czy dorosłym człowiekiem. Ruch to zdrowie i stale powinniśmy o tym pamiętać, szczególnie podczas wychowywania naszego brzdąca.

Jak spędzać z dzieckiem czas na świeżym powietrzu?

By dziecko chętnie spędzało czas na łonie natury musimy go w jakiś sposób do tego przekonać. Warto zabierać malucha na spacer czy różnego rodzaju wycieczki. Jeśli dziecko zobaczy, że na świeżym powietrzu może być równie interesująco co w domu przed komputerem to po jakimś czasie samo, z wielką ochotą będzie chciało wychodzić na dwór. Wybierając się na spacer warto zabrać zabawki dla dzieci, by dodatkowo umilić im czas spędzony na świeżym powietrzu.

Świetnym miejscem do aktywności ruchowej naszego dziecka są place zabaw. Zjeżdżalnia, piaskownice czy drabinki pozwolą dziecku się wyszaleć i spożytkować swoją energię. To także miejsce w którym maluch poznaje swoich rówieśników i tym samym rozwija swoje umiejętności interpersonalne.

W przypadku młodszych dzieci, wychodząc na świeże powietrze warto zabrać ze sobą jeździk. Dziecko odpychając się nóżkami ćwiczy równowagę jak również uczy się powoli  jazdy na rowerze. Taka forma aktywności ruchowej nie tylko dobrze wpłynie na rozwój malucha ale także sprawi mu ogromną frajdę. Również starsze dzieci często mają ogromne zapasy niespożytkowanej energii. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem mogą okazać się wrotki, hulajnoga bądź rolki.

Korzystajmy więc z uroków lata i róbmy wszystko, by nasze pociechy aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Możliwości zabaw jest wiele, niech same zadecydują, która podoba im się najbardziej.