Brak komentarzy

Stolik edukacyjny – doskonałe narzędzie do wspierania rozwoju dziecka

Maluchy od pierwszych dni swojego życia powinny być otoczone zabawki nie tylko ze względu funkcji rozrywkowych ale również edukacyjnych. Zabawki dla dzieci to nie tylko ogromna frajda i radość dla szkraba – to także narzędzie do doskonalenia swoich umiejętności i zdobywania nowej, cennej wiedzy.

Nauka poprzez zabawę zawsze najłatwiej przychodzi naszym pociechom. Dzieci w ten sposób szybciej zapamiętują nowe informacje i lepiej je przetwarzają. Często są tak pochłonięte zabawą, że nie zwracają nawet uwagi na toczący się proces nauki. Z tego właśnie względu tak ważne jest to, by rodzice kupowali swoim pociechom takie gadżety, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka. Dzisiaj pod lupę bierzemy stolik edukacyjny, który musi towarzyszyć każdemu maluchowi – bez wyjątku.

Jak wybrać najlepszy stolik edukacyjny dla dziecka?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że użytkowanie stolika edukacyjnego wiąże się z ogromnymi korzyściami dla szkraba. Przede wszystkim maluch ma okazję do tego by rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. Oprócz tego ćwiczy swoje zdolności manualne, rozbudza chęć do poznawania nowych rzeczy. To również doskonały trening dla koordynacji wzrokowo-słuchowej. Stoliki edukacyjne posiadają szereg ciekawych funkcji. Maluch dzięki niemu może nauczyć się rozpoznawania dźwięków wydawanych przez zwierzęta jak również poznać kształty, kolory, litery i cyfry.

Zanim zdecydujemy się na zakup stolika edukacyjnego zwróćmy uwagę na to, z jakich materiałów został wykonany. Ważne by były one trwałe i nie ulegały szybko uszkodzeniom. Oprócz tego upewnijmy się, że stolik będzie gwarantował dziecku podczas zabawy stu procentowe bezpieczeństwo. Nie może posiadać ostrych krawędzi ani niewielkich elementów, które mogłyby wylądować w buzi naszego szkraba.

Każda zabawka musi być dopasowana do dziecka również pod względem wieku. Najmłodszym smykom najlepiej sprawić stolik o niezbyt skomplikowanej obsłudze. Starsze dzieciaki na pewno wymagają już nieco bardziej rozbudowanych funkcji.