Brak komentarzy

Zabawa w lekarza i wszystkie niezbędne gadżety

Dzieciaki od małego przejawiają swoje pierwsze zainteresowania. Zaobserwować to można chociaż podczas wyboru zabawek. Maluchy o artystycznej duszy z pewnością chętnie będą sięgały po kredki, farby czy blok rysunkowy. Mali sportowcy najchętniej całe dnie spędzaliby na kopaniu piłki i rozgrywaniu meczów. W rączkach fanów motoryzacji na pewno będą gościły resoraki i przeróżne samochody. Są też takie dzieciaki, które z chęcią badają swoją ulubioną lalkę bądź misia i podają mu ‘lekarstwa’ . W takim wypadku również można rozwijać zainteresowania malucha poprzez zakup odpowiednich zabawek. Mowa tu chociażby o zestawie lekarskim przeznaczonym dla najmłodszych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, jak wygląda taki zestaw i jakie korzyści daje dziecku.

Jaki zestaw wybrać i czego dziecko uczy się dzięki niemu?

Zabawki tego typu z pewnością spotkamy w różnych wariantach. Najpopularniejsze są jednak zestawy, zawierające wszystko to, co potrzebne lekarzowi. W takim zestawie znajdziemy między innymi kitel, stetoskop jak również inne przydatne narzędzia. Są to chociażby nożyczki, plastry czy termometr. Wszystko to schowane jest w walizeczce, często z charakterystycznym, czerwonym krzyżem.

Wybierając jakąkolwiek zabawkę dla swojego szkraba w pierwszej kolejności trzeba brać pod uwagę wiek. W przypadku najmłodszych brzdąców zrezygnujmy z zestawów, zawierających ostre, niewielkie elementy. Dziecko może wziąć je do buzi, zadławić się i zrobić sobie krzywdę. W przypadku starszych maluchów pole do popisu w kwestii wyboru odpowiedniego zestawu jest już znacznie większe.

Zabawa w lekarza nie tylko dostarcza dziecku frajdy ale może je również czegoś nauczyć. Maluch może odgadywać poszczególne części ciała a mama czy tata opowiadać dziecku jak one funkcjonują. Szkrab podczas takiej empatii uczy się także współczucia oraz empatii – na razie tylko na zabawkach, którym rzekomo coś dolega. Taka forma rozrywki to kreatywne i pouczające zajęcie.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://oczamidzieci.pl/zabawa-w-lekarza-jaki-zestaw-wybrac-dla-dziecka/