Brak komentarzy

Zabawki dla rocznego malucha – co kupić?

Gdy przyjdzie na świat dziecko, rodzice stoją przed wieloma, istotnymi wyborami. Wielu z nas wydaje się, że wybór odpowiednich zabawek nie jest niczym skomplikowanym – prawda jest jednak taka, że może on przysporzyć niemałych problemów. Każda zabawka, by spełniała swoje funkcje i była w pełni bezpieczna w użytkowaniu, powinna być dostosowana do wieku dziecka. Z biegiem czasu maluszki potrzebują coraz bardziej „zaawansowanych” zabawek. Ich wybór zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://kinderall.de jest bardzo dużo. Które z nich najlepiej sprawdzą się w przypadku rocznego szkraba?

Jakie zabawki najlepiej nadadzą się dla rocznego dziecka?

W tym wieku maluchy często próbują już stawiać pierwsze kroki. Tę czynność na pewno ułatwi im pchacz. Dzięki niemu dziecko będzie mogło się poruszać bezpieczniej i stabilniej. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by był nie tylko ‘podporą’ dla dziecka, ale również posiadał ciekawe i oryginalne funkcje. W takim wypadku pchacz na pewno przykuje uwagę brzdąca na dłuższy czas. Niektóre pchacze wydają nawet dźwięki, co z pewnością będzie dodatkową atrakcją dla dziecka.

Rocznemu maluchowi do gustu przypadnie także z pewnością stolik edukacyjny. Oprócz walorów rozrywkowych stolik edukacyjny oferuje dziecku szereg innych zalet. Przede wszystkim pobudza kreatywność i wyobraźnię szkraba. Wspiera również motorykę oraz wpływa pozytywnie na funkcje poznawcze szkraba.

Kolejną, dobrą propozycją dla malucha mniej więcej w tym wieku, jest znikopis. Jeśli szkrab nie chce bądź nie potrafi jeszcze malować kredkami, taki znikopis to świetna alternatywa. Dziecko ćwiczy zręczność i rozwija swoją motorykę. W szybki sposób może pozbyć się niechcianego rysunku i zacząć tworzyć od nowa. Znikopisy często sprzedawane są w zestawie z pieczątkami. Tego typu zabawki idealnie również sprawdzą się w trakcie długiej podróży samochodem, która jak wiadomo, często bywa męcząca zarówno dla rodziców, jak i brzdąców. Zajmie malucha jakiś czas, dzięki czemu szkrab nie będzie narzekał na nudę.