Brak komentarzy

Zabawki magnetyczne dla dzieci

Zabawki magnetyczne dla maluchów cieszą się naprawdę sporą popularnością. Magiczna moc magnesu przykuwa uwagę dziecka i za każdym razem je fascynuje. Oprócz tego, że świetnie prezentują się pod względem wizualnym, mają ciekawe właściwości to posiadają jeszcze szereg innych zalet.

Przede wszystkim zabawki magnetyczne mogą służyć dziecku jako element edukacyjny. Dają maluchowi szereg możliwości zabawy – brzdące mogą je przyczepiać do specjalnych tablic a nawet użyć je jako magnesy lodówkowe.

Poza tym literki, cyferki czy układanki tego typu są zazwyczaj niewielkich rozmiarów i łączą się ze sobą samoistnie. To doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które lubią gubić swoje zabawki. Spora część literek, cyferek czy układanek, które da się przyczepiać wykonane są z drewna. Dzięki temu że jest to materiał ekologiczny gwarantuje dziecku stu procentowe bezpieczeństwo. Zabawki drewniane są również trwałe i odporne na uszkodzenia.

Jakie zabawki magnetyczne spodobają się dziecku?

Warto sprawić maluchowi tablicę magnetyczną, na której będzie mógł przyczepiać litery i cyfry, ucząc się tym samym nowych wyrazów i ćwicząc proste działania matematyczne. Maluch z pewnością poczuje się jak prawdziwy uczeń – to doskonała okazja do przygotowania dziecka na pójście do szkoły. Śmiało można powiedzieć, że to połączenie przyjemnego z pożytecznym czyli nauka i zabawa w jednym.

Jak już wcześniej zostało wspomniane w sklepach, które mają w swojej ofercie zabawki dla dzieci możemy spotkać się także z magnetycznymi puzzlami i układankami. Warto zabrać malucha na zakupy i pozwolić mu zadecydować, jaki motyw układanki najbardziej go interesuje. Oferta tego typu produktów jest naprawdę spora więc dziecko z pewnością znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Zabawa z puzzlami ćwiczy motorykę mniejszą u brzdąca i dobrze wpływa na zdolności koncentracji i logicznego myślenia. Takie zajęcie wymaga również od dziecka skupienia i cierpliwości.

Na półkach sklepowych znajdziemy również magnetyczne labirynty. Forma labiryntu wykonana jest z drewna a na niej znajdziemy bezbarwną tabliczkę z plexi. W środku zostały umieszczone niewielkie, różnobarwne kuleczki, którymi maluch może sterować za pomocą specjalnej pałeczki z wbudowanym magnesem.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/