Brak komentarzy

Zabawki szybko nudzą się dziecku? Podpowiadamy, co z tym zrobić

Maluchy zbierają swoje zabawki już od pierwszych dni życia. Dostają je w prezencie czy po prostu kupują je rodzice. Z biegiem czasu kolekcja ta stale się powiększa. W dzisiejszych czasach wybór zabawek zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://kinderall.de jest naprawdę ogromny. Z tego właśnie względu ciężko powstrzymać nam się przed kupnem kolejnej piłki, lalki, misia czy resoraka. Rodzice kupują więc nadmiar zabawek, którymi prędzej czy później maluch i tak traci zainteresowanie. Jak więc sprawić by dziecko tak szybko nie nudziło się swoimi zabawkami?

Jak kupować zabawki by jak najdłużej cieszyły się zainteresowaniem u malucha?

Często zdarza się tak, że brzdące rzadko sięgają po zabawki, które nie są dostosowane do ich wieku. Na każdym opakowaniu producent wyraźnie zaznacza przedział wiekowy i nim należy się sugerować podczas zakupu danego produktu. Inna zabawka bowiem przykuje uwagę niemowlaka, a czegoś innego będzie już oczekiwał starszy brzdąc. Może się okazać też tak, że dla zbyt małego dziecka zabawka będzie po prostu niezrozumiała i trudno będzie mu się nią właściwie posługiwać.

Wybierając zabawkę dla dziecka, powinniśmy brać również zainteresowania malucha. Mały miłośnik motoryzacji na pewno ucieszy się z resoraka lub zdanie sterowanego samochodu. Maluch o artystycznej duszy z chęcią będzie rysował, malował czy lepił z ciastoliny. Warto też zabrać dziecko do sklepu i pozwolić samemu zadecydować mu o wyborze kolejnej zabawki.

Zabawka, która dobrze prezentuje się pod względem wizualnym, a dodatkowo posiada wiele ciekawych funkcji,  z pewnością na dłużej zainteresuje dziecko. Świetny wyborem będą z pewnością zabawki edukacyjne, które oprócz tego, że sprawiają dzieciom frajdę, to jeszcze potrafią czegoś je nauczyć i pozytywnie wpłynąć na ich rozwój. Zabawki edukacyjne zazwyczaj posiada mnóstwo guzików, świecą, śpiewają, a do tego cieszą oko malucha.